Dedikovaný server

Dedikovaný server je server, ktorý používa iba vaša firma. Nikto iný nebude na serveri, čo znamená, že získate všetok výkon, úložisko a šírku pásma, ktoré sú k dispozícii.
Dedikovaný server je známy ako jedna z najvýkonnejších možností hostingu. Ak si vyberáte medzi zdieľaným a dedikovaným serverom, napíšeme vám o výhodách dedikovaného servera.
Ak používate zdieľaný hosting, každý, kto je s vami na serveri, využíva šírku pásma a výkon, ktorý by mohol byť váš. čo to pre teba znamená? Znamená to pomalší web. Pomalé načítanie webu je s ohľadom na SEO veľmi dôležitý faktor. Preto ak chcete byť na webe úspešný, potrebujete spoľahlivé riešenia. Každý server má jedinečnú IP adresu. Preto, ak ste na dedikovanom serveri, váš web má svoju vlastnú IP adresu. Ak sa však nachádzate na zdieľanom serveri, vaša webová lokalita bude zdieľať adresu IP s ostatnými lokalitami hostenými na zdieľanom serveri. To môže byť problém v prípade, ak je iný držiteľ zdieľaného hostingu na spam listine a pod.
Dedikované servery nie sú špeciálne navrhnuté na jeden účel. Môžu byť použité na hosťovanie webových stránok, herných serverov alebo čohokoľvek, čo si vyžaduje miesto pre viacero počítačov na ukladanie a čítanie súborov.
Dedikovaný server tiež poskytuje bezpečnosť. Udržiavanie súkromia zákazníckych údajov a informácii je absolútne nevyhnutná. Nemôžete pripustiť možnosť, že by niekto iným mal k týmto informáciám prístup.
Flexibilita využitia servera sa prispôsobí vašim aktuálnym požiadavkám. Podľa potreby môžete zvyšovať alebo znižovať potrebný priestor na servery. Dedikovaný server môže byť pritom prispôsobený aj pre náročné aplikácie, ktoré si vyžadujú individuálne riešenia.

Share this post


Prihláste sa na náš newsletter a získavajte novinky a výhodné ponuky do svojej e-mailovej schránky.