Presmerovanie domén

Presmerovanie domén je pre veľké webové stránky dôležité. Schopnosť presunúť návštevnosť z jednej webovej stránky na druhú pomáha správcom stránok kontrolovať tok návštevníkov.
Kedy je presmerovanie domény užitočné
Po zaregistrovaní novej domény, ktorú chcete používať so súčasnou webovou stránkou. Alebo ak chcete preposlať nový názov domény na svoju starú stránku. Je to šikovné napríklad pri odchyte zaujímavej domény s históriou, odkiaľ môžete generovať návštevnosť.
Je to užitočné, aj ak ste zaregistrovali viacero názvov domén podobných vašej primárnej adrese /napríklad doménu s preklepom alebo rôznymi rozšíreniami/.
Presmerovanie môžete tiež využiť, ak chcete krátku, zapamätateľnú a relevantnú URL na použitie na sociálnych médiách.
Presmerovanie je teda užitočné ak máte novú webovú stránku na inej webhostingovej platforme. Môžete presmerovať svojich predchádzajúcich návštevníkov webu na nový web. Môžete ho použiť aj na nasmerovanie návštevníkov vašich webových stránok na stránky sociálnych médií.
Presmerovanie domény je možné vykonať dvoma rôznymi spôsobmi: 301 presmerovaní (trvalé) a 302 presmerovaní (dočasné).
Presmerovanie 301 používajú odpoveď HTTP „ 301 Presunuté natrvalo “ na presmerovanie návštevníkov webových stránok, vrátane vyhľadávačov, na novú doménu alebo webovú stránku, ktorá bola zmenená alebo natrvalo presunutá. Presmerovania 301 však môžu byť kedykoľvek odstránené. Presmerovania 302 odosielajú odpoveď HTTP „ 302 Found “, aby presmerovali návštevníkov webových stránok na dočasnú stránku, zatiaľ čo vaše stránky sa stále udržiavajú.

Share this post


Prihláste sa na náš newsletter a získavajte novinky a výhodné ponuky do svojej e-mailovej schránky.