Presun domény

Doména je v podstate identifikačný reťazec, ktorý definuje oblasť administratívnej autonómie, autority alebo kontroly na internete. Prevody domén sú proces zmeny určeného registrátora názvu domény.
Prevod domény budete chcieť uskutočniť z viacerých dôvodov. Možno váš súčasný registrátor náhle zvýšil ceny alebo sa vaša stránka načítava dlhšie. Možno ste našli výhodnejšiu ponuku niekde inde a uprednostňujete konsolidáciu viacerých domén pod jedným registrátorom DNS.
Aby bolo možné vykonať prevod domény, je potrebné obrátiť sa na súčasného registrátora. Pre prevod sa vo všeobecnosti používa krátky kód, prostredníctvom ktorého, môže nový registrátor uskutočniť prevod domény.
Môžete vykonať prevod domény, kde doposiaľ nebol žiaden obsah. Ale môžete sa tiež rozhodnúť zmeniť poskytovateľa hostingu, kde už je existujúci obsah. V takomto prípade je potrebné uistiť sa, že máte úplnú zálohu svojej webovej lokality. Ak si nie ste istí, oslovte nového registrátora s technikou pomocou. Prevod domény je pomerne rýchly.
Dôvodov prečo sa rozhodnúť pre prevod domény môže byť viacero. Ceny za registráciu domény sú vo všeobecnosti nízke, ale aj tak môžete nájsť cenovo výhodnú ponuku pre registráciu domén, aké má napríklad Websupport. Dôvodom na zmenu však môže byť predovšetkým kvalita a portfólio poskytovaných služieb. Ak sú vaše nároky vysoké, odporúčame vám prevod domény do spoločnosti Websupport.
Pridáte sa do najväčšej komunity domén, kde zahviezdi aj tá vaša doména. Po prevode domény je vaša doména pripravená na použitie.

Share this post


Prihláste sa na náš newsletter a získavajte novinky a výhodné ponuky do svojej e-mailovej schránky.